• Vítame Vás! Üdvözöljük Önöket!

• Novinky - Híreink

• Iskolai táncversenyünk - elődöntő - 2024.4.5

2024.4.5-én ismét megrendeztük hagyományos iskolai táncversenyünk elődöntőjét. Idén az ekeli kultúrházat választottuk helyszínül.

Tanulóink szép létszámban szerepeltek a versenyen. A kitartó munka, a sok gyakorlás meghozta gyümölcsét. Táncosaink kiválóan teljesítettek, gyönyörű produkciókkal kápráztatták el a zsűri tagjait.

• "Süss fel nap" népdaltalálkozó

A „Süss fel nap“ elnevezésű népdaltalálkozón művészeti iskolánk tanulói, Šindler Lucia és Ešek Enikő részt vettek Baracska Ida tanárnő kíséretében. Ešek Enikő sikeresen tovább jutott, a budaörsi fordulón fogja képviselni iskolánkat.

Gratulálunk a lányoknak és a tanárnőnek!

Žiaci našej umeleckej školy, Lucia Šindlerová a Enikő Ešeková, sa zúčastnili na festivale ľudových piesní v sprievode pani učiteľky: Ida Baracska. Enikő Ešeková sa úspešne umiestnila a bude našu školu reprezentovať na súťaži v Maďarsku.

• Karvai kihelyezett tagozatunk - tavaszi alkotások

"A tavasz eljövetelét lehetetlen egyetlen képbe sűríteni" (David Hockney)

A karvai kihelyezett tagozatunkon is szorgos munka folyik. Mgr. Kis Alica ügyes kezű tanulóinak munkáiból készült a következő összeállítás.

Práce žiakov výtvarného odboru našej umeleckej školy - elokované pracovisko: Kravany nad Dunajom

• Karvai kihelyezett tagozat - versillusztrációk készítése

Képzőművészet tagozatos tanulóink a karvai kihelyezett tagozatunkon a magyar költészet napja alkalmából József Attilára emlékeztek, az „Altató“ című verséhez (is) készítettek nagyon szép illusztrációkat.

Pedagógus: Mgr. Kis Alica

Pri príležitosti dňa maďarskej poézie si žiaci výtvarného odboru našej umeleckej školy v Kravanoch nad Dunajom pripomenuli Attilu Józsefa a vytvorili veľmi krásne ilustrácie k jeho básni "Uspávanka".

• Kisújfalu - húsvétváró foglalkozás óvodásoknak - Baracska Ida

Művészeti iskolánk tanárnője, Baracska Ida húsvétváró foglalkozást tartott Kisújfalun és Muzslán az óvodásoknak. Nagyon kellemesen, jó hangulatban telt ez az idő, a gyerekek nagyon élvezték a játékos bemutatót.

Ida Baracska, učiteľka našej umeleckej školy, zorganizovala aktivitu na veľkú noc pre škôlkarov v Novej Vieske a v Mužle.

• Dunaradvány - húsvétváró foglalkozás óvodásoknak - Baracska Ida

Művészeti iskolánk tanára, Baracska Ida húsvétváró bemutatót tartott Dunaradványon és Köbölkúton is az óvodásoknak. Az ovisok kipróbálhatták „tudásukat” bizonyos hangszereken, ritmusérzéket fejlesztő játékokat játszottak és sokat énekeltek. Nagyon kellemesen, jó hangulatban telt az idő.

Pani učiteľka Ida Baracska navštívila materskú školu aj v Radvani nad Dunajom. Škôlkari si mohli vyskúšať svoje "zručnosti" na niektorých hudobných nástrojoch, zahrali si hry na rozvoj zmyslu pre rytmus a veľa si zaspievali.

• Mandala készítése - Bukai Melinda tanítványai_2024.4.4

A kellemes tavaszi időjárást kiélvezve a szabadban kapcsolódtunk ki miközben elkészitettük közös mandalánkat az együttműködés, a közös alkotás és a természet szeretete jegyében.

Mgr. Bukai Melinda és tanítványai, 2024.4.4

V príjemnom jarnom počasí sme relaxovali v parku pri tvorbe spoločnej mandaly v duchu spolupráce, spolutvorby a lásky k prírode.

• 2024.3.23- húsvétváró alkotóműhellyel egybekötött nyílt napunk

Húsvétváró alkotóműhelyünkkel egybekötött nyílt napunkon képzőművészeti, zene- és táncfoglalkozásokat tartottunk kicsiknek-nagyoknak egyaránt. Hatalmas volt az érdeklődés, gyönyörű alkotások készültek.

Deň otvorených dverí a veľkonočná tvorivá dielňa - s výtvarnými, hudobnými a tanečnými aktivitami pre malých aj veľkých. Zúčastnilo sa na nej veľa ľudí a vznikli krásne výtvory.

• Ekel - iskolahívogató - táncbemutató

Szomolai Angéla tanárnő tánc tagozatos tanulóival ismét bemutatót tartott a leendő kis elsősöknek, ezúttal Ekelen március 22-én. Az ovisok lelkesen fogadták és élvezték a műsort. Köszönjük a tanító néninek és a lányoknak!

Dňa 22. marca v Okoličnej na Ostrove žiačky tanečného odboru našej umeleckej školy privítali nových prváčikov vystúpením. Pedagóg: Angéla Szomolai

• Március 15 - megemlékezés - Szentpéter

2024. március 14-én művészeti iskolánk diákjai a szentpéteri Kossányi József Alapiskola énekkarával az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett ünnepi megemlékezésen vettek részt.

A diákokat Mgr. Horváth Henrieta készítette fel.

Dňa 14. marca 2024 vystúpili žiaci našej umeleckej školy s členmi spevokolu ZŠ J. Kossányiho vo Svätom Petre na spomienkovej slávnosti pri príležitosti výročia revolúcie z 15. marca 1848.

• Március 15. megemlékezés - Martos

2024. mácius 17-én művészeti iskolánk diákjai a Martosi Református Alapiskola többi diákjával együtt felléptek az istentiszteleten, amelyen az 1848. március 15-i eseményekről is megemlékeztek.

A diákokat zongorán kísérte Mgr. Horváth Henrieta.

Dňa 17. marca 2024 žiaci našej umeleckej školy s ostatnými žiakmi ZŠ reformovanej cirkvi v Martovciach vystúpili na bohoslužbe. Pripomenuli si na nej aj udalosti z 15. marca 1848.

• Nagykeszi - iskolahívogató - táncbemutató

Március 14-én Nagykeszin a nagycsoportos ovisoknak az „Iskolahívogatóján” vettek részt tánc tagozatos tanulóink Szomolai Angéla tanárnővel, ahol műsorral köszöntötték az új jövendőbeli kis elsősöket.

Dňa 14. marca vo Veľkých Kosihách žiačky tanečného odboru našej umeleckej školy privítali nových prváčikov vystúpením. Pedagóg: Angéla Szomolai

• Kontakt

• Súkromná základná umelecká škola Sylvie Czafrangóovej, Czafrangó Sylvia Magán Művészeti Alapiskola
      • +421944235432